ANA SAYFA FORUM SOHBET HABER FOTOĞRAFLAR VİDEO ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM ÜYE OL ÜYE GİRİŞİ
Kategori
Haberler
ŞİİR KÖŞESİ
Ulu Çınarlarımız
Tiyatro
Makaleler
Alimler
Atma Türküler
Oyunlar
Bunları Biliyor muydunuz?
Teknoloji Haberleri
Tarihte Bu Ay
Dünyada Türkler
Folklor Ekipleri
Belde ve Köylerimiz
TSM Korosu
Efsaneler
Bunları Biliyor muydunuz ?
Çaydef Yönetimi
Yönetim Kurulu
Derneklerimiz
Hava Durumu
ISTANBUL Hava Durumu ISTANBUL Hava Durumu
Yazarlarımız
DERNEKLERİMİZ
Yeşiltepe Köyü
Kesmetaş Mahallesi
Ulu Çınarlarımız
Çayeli Belde ve Köyleri
Yeşiltepe Köyü

YEŞİLTEPE KÖYÜ

GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ

HACI HESNA HATUN MAH. CUMHURİYET CAD. NO:33 K:4 ÜSKÜDAR/İST KURULUŞ: 1970 KÜTÜK:34-003-126 TEL: 0216 5303630

 

 

Değerli kardeşlerim, değerli büyüklerim, değerli hemşerilerim ve sevgili gençler.

 

Bizler küçük bir yörenin derneğiyiz, bu bir gerçek; ama küçük yörenin insanlarının öyle bir özelliği var ki, birbirine saygılı, birbirine tutumlu, birbirine yardımcı, hayır seven insanlarıyız. Bizler samimiyiz, bizler gerçekçiyiz, bizler kısa zamanda büyük hizmetler vermenin sevinci içindeyiz.

 

Bütün kentlerde ticaretle uğraşan değerli iş adamlarımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar ve derneklerimize sahip çıktılar. Derneğimizin çatısı altında bütünleşen değerli hemşerilerimizle dostluk ve kardeşlik duyguları pekişti, acılar paylaşıldı ve birbirini tanımayan gençler birbirini tanıma fırsatı bulmuş oldular. Derneğimizde birbirine kenetlenerek oluşturulan bu sevgi yumağında, dost ve kardeş olmanın sevincini taşıyan bütün insanlarımıza ve onları yetiştiren eli öpülesi değerli annelere sonsuz teşekkürler.

 

Derneğimiz sizleri, İstanbul’da Üsküdar Fıstıkağacı Çayeli Dernekler Federasyonunda açılan en önemli penceresidir. Değerli hemşerilerim; bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, derneğimizdeki bütün etkinliklere yardım yapan (bayramlarda yemek veren, ramazan ayında iftar veren) ismini vermek istemediğim değerli iş adamlarımıza ve hemşerilerime sonsuz teşekkür eder yardımlarının daimi olmasını niyaz ederim.

 

Biraz köyümüzden bahsedelim. Köyümüz Çayeli’ne 20 km olup, Buzlu Pınar ve Kaptan paşa köyleri ile komşu köydür. Köyümüz Şenoz deresindeki 12 köyden bir tanesidir. Köyümüz 180 haneli, 150 nüfuslu bir köydür. Yeşiltepe köylüleri, ekonomik nedenlerden dolayı kışın köy dışına göç eden, yazın ise hepsi çay toplamaya ve tatil yapmaya köye dönerler. Köyümüzde çay, kivi, balıkçılık ve hayvancılıkla uğraş verirler. Köyümüzün doğal yemyeşil bir güzelliği vardır. İki cami ve ilkokulumuz var fakat talebe az olduğundan kapalı durumdalar. Talebeler Kaptan paşa servisi ile gitmektedir. Bizler yönetim kurulu olarak elimizden geldiği kadar köyümüze hizmet etmeyi ve köyümüzü efsanelikten bırakmamaya azimliyiz. Derneğimizin öncülüğünde yapmış olduğumuz köy ana arter yolunun betonlaşmasında katkıda bulunması, köy camisine çok güzel bir şadırvan yapılması, gasılhane yapılması, camii alt katının yapılması, halıların değişmesi, cami pencerelerinin yeniden pimapen yapılması, cami avlusunun yapılması, köy okunun boyanması ve köy odası yapılması gibi daha birçok hizmetler yapılmıştır, yazmakla bitmez. Tarihi Yeşiltepe köprüsünün  ışıklandırılması, bayrak asılması gibi. Bu hizmetlere değerli katkılarından dolayı iş adamlarımıza, ağabeylerimize, kardeşlerimize, sevgili hemşerilerime çok teşekkürler eder hayırlarının daimi olmasını Allah’tan niyaz ederim.  

 

Derneğimizin olağan genel kurulu 27-01-2008 tarihinde Çaydef Genel Merkezin de yapıldı; yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Saral, Mustafa Yeşildağ, Mustafa Şahin Karadağ, Muhammet Saral, Miktat Yılmaz, Hüseyin Aygün, Yüksel Aygün, Gülseven Topçu, Ayşe Topçu bu arkadaşlarla çok büyük hizmetler edinmeyi hedefliyoruz. Yeşiltepe köyü futbol takımı üç sene Senoz deresi turnuvasına katılarak; bir üçüncülük, bir ikincilik, bir de birincilik elde ettiler. Bu üç sene zarfında takımımıza maddi ve manevi yardımlarda bulunan sevgili hemşerilerime, buradan ismini yazmadan geçemeyeceğim, çok büyük katkılarından dolayı yeğenim merhum Naci Saral’ a çok teşekkür ederiz. Allah rahmet eylesin. 2008 senesinde turnuva Çayeli Dernekler Federasyonuna katılma kararı verdik. Biz dernek olarak federasyon üyesiyiz. Burada bir memnuniyetimi belirtmeden geçemem. Bizler sekiz dernek bir araya geldik ve Çayeli Dernekler Birliği oluşturduk. 09- Mart-2007 tarihinde Türkiye’de ilçe genelinde ilk olarak Çayeli Dernekler Federasyonu’nu kurduk. Değerli dernek başkanlarıma bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

 

Federasyonda çalışmalarımız bitmek bilmeyecek. Sayısız etkinlikler yapıldı, konferanslar verildi. 9 Mart gecesi muhteşem şekilde yapıldı, ramazan ayında her akşam çok kalabalık iftar yemekleri verildi. Çayeli’nde yapacağımız Ağustos ayındaki etkinliklerimiz ile yeni bir ilke daha imza atmak için çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Şimdi yeni ilklere devam edecek hazır kıta olarak, Çaydef Çayeli gazetesi çıkarmaya hazırlanıyoruz. Daha çok ilklere imza atma azmi içindeyiz. Bu vesile ile Çaydef Genel Başkanım Sn. Yılmaz Hüsrev’e, Muammer Kemertaş Başkanıma, Ali Hüsrev Başkanıma, Hacı İbrahim Çom Başkanıma, Şükrü Yönetim başkanıma, İbrahim Çepni başkanıma, Mustafa Yeşildağ’a, Çaydef Kadın Kolları Başkanı Emine Sağlam’a, Çaydef Gençlik Kolu Başkanı Emine Üstündağ’a, dernekler kadın kolu ve gençlik kolu başkanlarına, bu özverili çalışmalarından dolayı canı gönülden kutluyorum. Bu kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını temenni eder, enderin sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

 

AHMET SARAL

YEŞİLTEPE KÖYÜ GÜZELLEŞTİRME 

DERNEĞİ BAŞKANI

 

YEŞİL TEPE KÖYÜ GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ

 

Yemyeşildir dağların ve günbür ormanların

Engebeli arazin ve de çok dar yolların

Sevinçle akar her gün berrak suların

İp gibi yağar senin her mevsim yağmurların

Lahana, turşu, lobiye var peynirli muhlamaların

Tertemiz havası var bir başka yaylalarun

Elem duyarım kalbimde sızlar hep açıların

Petekte bal yapar Kafkas cinsi çalışkan arıların

En nefis tadı vardır emsalsizdir balların

Kar yağdımı bembeyaz örtülür yamaçların

Öter ormanlarında karatavuk ve çiğaların

Yaşlılar köyde yalnız yok artık eğratlıkların

Üzüntüm çok büyüktür ıssız ahşap evlerin

Güzin geldimi biçilir orakla çayırların

Üzülerek yaşıyoruz nerde o çimenliklerin

Zamana sığmaz derdin var çok diyeceklerin

Ekmek yapmak yok artık nerede pelekilerin

Lenperler boş kaldı paslandı kazanların

Lambaların yanmıyor kesiktir cereyanların

Elbette unutulmaz var güzel hatıraların

Şemsiyesiz gezilmez çok boldur yağmurların

Tarihe ışık tutar şaheser nalyaların

İyi evler yapardı köydeki hünerli ustaların

Rasim amca okurdu beş vakit ezanların

Maalesef öğrencisiz kaldı ilkokulların

En güzeldir yinede yıkılan kalevlerin

Değirmenler çalışmıyor susuz bekler harklarun

En değerli ormanda kestane ağaçların

Resimlere konu olur yemyeşil çayluklarun

Neden başaldı acep tarihi ambarların

Evinin arkasından geçiyor medeniyet yollarun

Güzelsin yeşil tepem kurban sana saralun

İsterim sende doğdum sende olsun mezarım

 

 

                                           AHMET SARAL

                    YEŞİLTEPE KÖYÜ GÜZELLEŞTİRME

                                     DERNEĞİ BAŞKANI

Arama
 Resim Olarak
Üyelik Menü
Üye adı :    
Şifre :    
  
  Üye olun    
  Şifremi Unuttum   
Radyo & Müzik
Şiir Köşesi
Döviz
Şairlerimiz
Teknoloji Haberleri
Takvim
Reklam Alanı
Anasayfa  İletişim